o-mnie

Kinga Uryga – adwokat

Adwokat Kinga Uryga specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym i gospodarczym, a nadto prawie administracyjnym, w szczególności w zakresie procesu inwestycyjnego oraz prawie pracy. Jej praktyka obejmuje reprezentację procesową przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej oraz bieżącą obsługę prawną z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego, a nadto z zastosowaniem obowiązującego prawa europejskiego. Pozostaje we współpracy z notariuszem, biurem księgowym, prawnikami zagranicznymi oraz tłumaczami przysięgłymi, co pozwala na kompleksowe rozpoznanie sprawy i świadczenie obsługi prawnej.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Prawa Niemieckiego i Szkoły Prawa Austriackiego działających przy Uniwersytecie Jagiellońskim a realizowanych przy współpracy z Uniwersytetem Ruprechta-Karola w Heidelbergu, Uniwersytetem Johanna Gutenberga w Moguncji oraz Uniwersytetem Wiedeńskim. Stypendystka wielu programów europejskich. Zanim wybrała studia prawnicze, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym.

Zainteresowania
Pasjonatka sportu amatorskiego oraz wszelkich form aktywności. Wolny czas poświęca treningom biegowym oraz kompleksowemu przygotowaniu do zawodów. W 2014 roku – uczestniczka imprezy towarzyszącej duathlon organizowanej w ramach Mistrzostw Polski Crosstriathlon Kraków – Tyniec. Aktualnie przygotowuje się do startu w triathlonie. Wiele przyjemności sprawia jej żeglarstwo, jazda konna, zimą – oddaje się szusowaniu na nartach.

Sprawdź publikacje

asdbaner
Sprawdź

Publikacje

Partner Xterra Poland 2017

Partner Xterra Poland 2018